Zeszyt dziadka Alojzego
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Zeszyt dziadka Alojzego

Zeszyt dziadka Alojzego

(2011-09-16)


Karierę mistrza świata w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego można odtworzyć dzięki dziennikowi prowadzonemu przez jego dziadka – Alojzego Wojciechowskiego

Karierę mistrza świata w skoku o tyczce Pawła Wojciechowskiego można odtworzyć dzięki dziennikowi prowadzonemu przez jego dziadka – Alojzego Wojciechowskiego.

"5 października 1998 r. Pierwszy trening na hali akrobatycznej" – zapisał w zeszycie Alojzy Wojciechowski, który jest nie tylko dziadkiem złotego medalisty z Daegu, lecz także ojcem jego sukcesu.

Dziadek do dziś dzieli pokój z Pawłem w dwupokojowym mieszkaniu rodziców mistrza w Bydgoszczy. To on urządzał małemu Pawłowi zabawy sportowe w mieszkaniu. Gdy chłopiec miał dziewięć lat, dziadek zabrał go do sekcji lekkoatletycznej "Zawiszy", to on zdecydował, że wnuk zostanie - podobnie jak jego starszy syn, wujek Pawła - tyczkarzem. Odtąd przez lata towarzyszył chłopcu w treningach. Był świadkiem jego wzlotów i upadków.

Dzięki zeszytowi dziadka Alojzego możemy się dowiedzieć np., że 10 maja 2004 r. aktualny mistrz świata miał ulgowy trening: „Przez kontuzję kolana zdarta skóra na dużej części nogi, w okolicach kolana sińce i obrzęk. To skutek nieprzemyślanej jak zwykle jazdy na rowerze”.
Za to 7 kwietnia 2006 r. dziadek Alojzy z satysfakcją odnotował: „Paweł miał chyba najlepszy dzień życia, skakał i biegał lepiej niż na mistrzostwach Polski, kilka razy przeskoczył gumę zawieszoną na 4,70. Zauroczone skakaniem dziewczyny z Łodzi, które są na obozie na Zawiszy”. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>