Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Biblioteki

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego w przeglądzie nowości w końcu 2008 r tak opisała książkę „Piszemy wspomnienia”: „Opracowany przez absolwentkę Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego praktyczny poradnik dla amatorów przygotowujących się do pisania i prezentowania różnych form wspomnień (dzienników, pamiętników, wywiadu-rzeki, blogu i in.) - od podejmowania decyzji o celu pisania i potencjalnych adresatach przez porządkowanie materiału wspomnieniowego, jego weryfikację i rejestrację po wybór formy, kompozycję i redakcję tekstu. Przejrzyście opracowana, praktyczna i profesjonalna zarazem pomoc dla przyszłych autorów".


W nr 1 z 2009 r. czasopisma bibliotekarzy Dolnego Śląska „Książka i Czytelnik” znalazła się następująca rekomendacja książki „Piszemy wspomnienia”: „Moderatorzy DKK dla Seniorów przy Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu proponują bibliotekarzom, którzy zamierzają założyć DKK w swojej bibliotece, bądź już podjęli takie działania, realizację w klubach cyklu tematycznego pt. "Jak pisać wspomnienia?" z wykorzystaniem poradnika, który – naszym zdaniem – jest doskonałym źródłem pomysłów do prowadzenia spotkań klubowych z seniorami i może być inspiracją do organizowania zajęć w formie warsztatów biblioterapeutycznych z elementami muzykoterapii”.


W czerwcu 2009 r. na stronie internetowej „Książnicy Karkonoskiej” ukazała się informacja: „W związku z ogłoszonym przez Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonowska" w Jeleniej Górze konkursem literackim "ZIEMIA JELENIOGÓRSKA WE WSPOMNIENIACH JEJ MIESZKAŃCÓW" zachęcamy do zapoznania się z publikacją filologa Ewy Pilawskiej "Piszemy wspomnienia". To pierwszy na polskim rynku poradnik przygotowujący do spisywania i prezentowania wspomnień, skierowany do osób zainteresowanych utrwaleniem informacji o swoim życiu. Jest to jednocześnie ciekawa, skłaniająca do refleksji o życiu i jego wartości lektura dla czytelników w każdym wieku”.


książka Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska