O nas
        Piszemy Wspomnienia

sobota, 15 czerwca 2024

O nas

PiszemyWspomnienia.pl to pierwszy – uruchomiony 1 września 2010 r. - polski portal pamiętnikarski. Jego głównym celem jest popularyzacja pamiętnikarstwa i wykorzystania wspomnień w edukacji. Portal wspiera wszelkie wartościowe - państwowe, samorządowe, obywatelskie, prywatne - inicjatywy pamiętnikarskie: zbieranie wspomnień, konkursy, warsztaty, konferencje, niekomercyjne projekty wydawnicze itp.

PiszemyWspomnienia.pl czerpie z dorobku "polskiej szkoły pamiętnikarskiej" - Floriana Znanieckiego, Ludwika Krzywickiego, Józefa Chałasińskiego i Józefa Szczepańskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Pamiętnikarstwa.

PiszemyWspomnienia.pl łączy przywiązanie do tradycji z otwartością na nowoczesne formy utrwalania własnego życia, w tym historię mówioną i „pamiętnik 2.0” (treści autobiograficzne na blogach i portalach społecznościowych).

PiszemyWspomnienia.pl promuje wykorzystywanie wspomnień do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu i walki z uzależnieniami oraz w działalności prozdrowotnej (pisanie terapeutyczne, terapia reminiscencyjna) - zwłaszcza wśród osób starszych.

PiszemyWspomnienia.pl prezentuje nowości komercyjnego rynku wydawniczego z dziedziny literatury dokumentu osobistego, a także autorów, redaktorów i wydawców książek.

PiszemyWspomnienia.pl opiera się na autorskiej koncepcji i tekstach przygotowanych specjalnie dla portalu.

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>