W księgarni
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 10 września 2024

W księgarni

Kto ty jesteś

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny.



Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka.

Tadeusz Broś. Sorry Batory, czyli przypadki Pana Teleranka.

Wszyscy znali jego twarz, lecz niewielu pamiętało nazwisko.



Jak rozpętałem polską komedię filmową

Jak rozpętałem polską komedię filmową

Wywiad - rzeka z Tadeuszem Chmielewskim nie jest tylko zbiorem anegdot i śmiesznostek z planu, ale przede wszystkim próbą dyskusji o jego pomysłach na komedię filmową.



Pamięć i milczenie

Pamięć i milczenie

Wydobyte z rękopisów i zgromadzone w tej książce pamiętniki Mieczysława Jastruna obejmują okres od jego dzieciństwa do 1944 r.



Wyśpiewam wam wszystko

Wyśpiewam wam wszystko

Przylecieliśmy z Michałem do Nowego Jorku 11 września 1973 roku. Przemyciliśmy dwa tysiące dolarów i pół kilograma złota w biżuterii i w złotych dwudziestodolarówkach- pisze Urszula Dudziak w autobiografii "Wyśpiewam wam wszystko".



Goldi

Goldi

Na kartach wydanego po raz pierwszy w 2004 r. "Goldiego" Ewa Kuryluk zaczęła opisywać osobistą historię kontynuowaną potem we "Frascati".



Był dom...

Był dom...

Wspomnienia Anny Szatkowskiej odnoszą się do rodziny Kossaków, obejmują okres przedwojenny, wojnę, po lata 60.



Goście Nieborowa

Goście Nieborowa

Piotr Parandowski jeździ do Nieborowa, który nazywa polską Szkołą Ateńską, od dzieciństwa, jego książka jest więc zarówno świadectwem emocjonalnym, jak i dokumentem epoki.



Lutosławski o sobie

Lutosławski o sobie

Rozmowy Zofii Owińskiej z Witoldem Lustosławskim mają wyjątkowy charakter, co wynika ze szczególnie bliskich, niemal rodzinnych relacji oboja rozmówców.



Pamięć i listy

Pamięć i listy

Życie Wasilija Grossmana, jednego z najważniejszych pisarzy rosyjskich, przedstawione w pisanych przez niego listach oraz przekazie przybranego syna.



Listy do żony

Listy do żony

Trzeci tom korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza do żony zwiera 382 listy, pocztówki, karty pocztowe i telegramy, w których autor otwarcie informuje Jadwigę o wszystkich sprawach osobistych.



GROM. Siła i honor

GROM. Siła i honor

Generał Sławomir Petelicki opowiada o ostatnich trzydziestu latach swego życia: o tradycji rodzinnej i pracy w wywiadzie, a przede wszystkim o jednostce GROM i walce z terroryzmem.



Gdybym była aniołem

Gdybym była aniołem

Gdybym była aniołem... historie prawdziwe, dziwne, śmieszne - to druga zaskakująca książka Urszuli Sipińskiej, po jej znakomitej autobiografii "Hodowcy lalek".



Jak ryba w wodzie

Jak ryba w wodzie

Mario Vargas Llosa w swojej autobiografii bez cenzury pisze o wybrykach młodości, szalonych miłościach, o początkach pisarstwa.



Mała matura

Mała matura

Pełna humoru i ciepła, barwna opowieść Janusza Majewskiego o dorastaniu w sielskim, beztroskim i europejskim Lwowie jest preludium do tragicznych wydarzeń wojennych.



Chcę Być jak Agent

Chcę Być jak Agent

Wstrząsająca relacja z wydarzenia, które poruszyło całym krajem. Weronika Marczuk przedstawia historię zatrzymania jej przez CBA 23 września 2009 oraz opowiada o życiu w Polsce i na Ukrainie.



Wyjście z cienia

Wyjście z cienia

Jacek Poniedziałek, człowiek teatru, popularny aktor, zdecydował się po raz pierwszy opowiedzieć o swoim życiu otwarcie, bez tajemnic i mitów.



RockMann

RockMann

Wojciech Mann po raz pierwszy opowiada o swej młodości, przygodach z muzyką i muzykami oraz o tym, dlaczego nie został saksofonistą.



BYĆ SZKOTEM

BYĆ SZKOTEM

Sean Connery rozprawia się z wieloma mitami, ujawniając jednocześnie mnóstwo nieznanych dotąd szczegółów ze swego bogatego życia.



Wspomnienia muzyka

Wspomnienia muzyka

Spoglądając wstecz na wyniki mej pracy, utwierdzam się właściwie w jednym tylko przekonaniu: że w miarę swych sił i umiejętności starałem się wychowywać porządnych i wrażliwych na piękno (nie tylko dźwiękowe) muzyków o nienagannej technice, ale nie techników za wszelką cenę - napisał we wspomnieniach Zbigniew Drzewiecki (1890-1971).



Listy na wyczerpanym papierze

Listy na wyczerpanym papierze

Książka zawiera nie publikowaną do tej pory korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966.



Moje nagrody

Moje nagrody

Już od debiutanckiej powieści "Mróz" krytyka nie szczędziła Thomasowi Bernhardowi (1931-1989) tak nagan, jak i pochwał, a jurorzy literackich nagród upierali się, by zasypywać go najbardziej prestiżowymi wyróżnieniami.



Dziennik pokładowy Podróże

Dziennik pokładowy Podróże

`...jest to nie tylko dziennik, zapis wydarzeń, ale też literatura faktu w najlepszym tego słowa znaczeniu - oto dziennikarz i poeta nie tylko opisuje rzeczywistość, ale też nadaje jej osobliwe piętno, artystyczny wymiar, szerokość poetyckiego spojrzenia.



Dziennik tom 1 1962-1969

Dziennik tom 1 1962-1969

Pierwszy tom Dziennika Sławomira Mrożka obejmuje lata 1962 - 1969. Pisany krwią i żółcią, tęsknotą i złością, niespokojnymi nocami i podczas szczęśliwych dni… Piórem i na maszynie.



Ucieczka z Sobiboru

Ucieczka z Sobiboru

Jednym tchem czyta się tę wstrząsającą, autobiograficzną książkę o życiu, strachu, śmierci i nadzwyczajnej sile przetrwania. Autor, polski Żyd, miał piętnaście lat, gdy w 1943 roku został wraz z rodziną osadzony w obozie w Sobiborze.



Autobiografia

Autobiografia

Agata Christie to autorka niezwykła. Pisała nieustannie przez ponad pół wieku. Jej powieści kryminalne, przetłumaczone na ponad czterdzieści języków, pozostają najlepiej sprzedającymi się tytułami wszech czasów.



Mój Auschwitz

Mój Auschwitz

Profesor Władysław Bartoszewski po raz pierwszy tak szczegółowo i szczerze opowiada o pobycie w piekle Auschwitz.



Diariusz 21 maja - 31 sierpnia 1915

Diariusz 21 maja - 31 sierpnia 1915

Michał Stanisław Kossakowski pozostawił po sobie niezmiernie interesujący "Diariusz", który zaczął spisywać 21 maja 1915 roku, kiedy rozpoczął ochotniczą służbę w sanitarnym Oddziale Czołowym im. W. W. Cziczeriny.



Na krawędzi krateru

Na krawędzi krateru

Wspomnienia Michała Giedroycia to saga polskiej rodziny ziemiańskiej od końca XIX wieku po okres po II wojnie światowej



Moje życie. Fakty, wspomnienia, refleksje

Moje życie. Fakty, wspomnienia, refleksje

Moje życie, podobnie jak życie każdego człowieka, choć jest niepowtarzalne, jednocześnie stanowi swoisty dokument określonej epoki - pisze prof. Janusz Gajda.



Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wiem



e-poczta




w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>