Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 września 2020

wiadomości opinie prezentacje konkursy historia mówiona pamiętnik 2.0 w księgarni

Historia mówiona

Audiohistoria.pl

(2010-12-03)

W czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią zaprezentowano przygotowywany od dwóch lat portal historii mówionej – audiohistoria.pl.

W czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią zaprezentowano przygotowywany od dwóch lat portal historii mówionej – audiohistoria.pl.

Audiohistoria.pl ma być wizytówką Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA. To największy w Polsce zbiór historii mówionej – liczy około 3,5 tysięcy nagranych relacji autobiograficznych.

Na razie na portalu umieszczono fragmenty ok. 370 nagrań świadków historii. Można słuchać wspomnień na wybrany temat, wyszukiwać znajome osoby, miejsca, miejscowości itd.

Wspomnienia zamieszczone na portalu obejmują okres II RP, wojny i okupacji, PRL. Dotyczą m.in. walk, wywózek, pobytu w obozach koncentracyjnych, Kresów Wschodnich i Ziem Odzyskanych, powojennej działalności opozycyjnej, życia zawodowego i codziennego.

Uczestnicy czwartkowej prezentacji mogli posłuchać wspomnień o dawnej Warszawie – m.in. obecnego stulatka Kordiana Tarasiewicza, który opisał przedwojenną stolicę. (ike)Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>

o nas   |   współpraca   |   partnerzy   |   patronaty   |   reklama   |   dla mediów   |   kontakt © 2010-2020 IKE - Usługi Literackie