0piszą Whitney
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

0piszą Whitney

0piszą Whitney

(2012-04-27)


Zmarła w lutym wieku 48 lat Whitney Houston nie pozostawiła autobiografii. O jej życiu opowiedzą inni.

Zmarła w lutym wieku 48 lat Whitney Houston nie pozostawiła autobiografii. O jej życiu opowiedzą inni.

Matka piosenkarki, Cissy Houston, chce w książce przybliżyć ostatnie lata życia córki, by – jak zapowiedziała – skończyć z kłamstwami na jej temat i wyjaśnić okoliczności tragicznej śmierci. Cissy Houston w 1998 r. wydała własną autobiografię "How Sweet the Sound". W przygotowaniu książki o Whitney pomaga jej ghostwriter.

Wydawcy książki o piosenkarce szuka były mąż, ojciec jej córki i – zdaniem wielu – główny sprawca osobistych problemów Whitney (m.in. uzależnienia od narkotyków) Bobby Brown. Podobno już rok po rozwodzie, który nastąpił w 2007 r., zaczął pracować nad książką.

Na listę autorów wspomnień o Whitney Houston wpisał się jej bliski przyjaciel, piosenkarz BeBe Winans. W książce, która pojawi się w sprzedaży latem, przedstawić ma Whitney, jaką znał ("The Whitney I Knew" – taki właśnie będzie nosić tytuł).

Joanna Chmielewska tłumaczyła, że napisała autobiografię, by jej życia nie opisywali inni: "nie daj Boże, po opuszczeniu przeze mnie tego padołu, komuś mogłoby wpaść do głowy, napisanie mojej biografii i na tamtym świecie dowiedziałabym się, co autor myślał, od czego mógłby mnie szlag trafić". Zapobiegliwi nie dają się ubiec. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>