Amy  na rocznicę
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 28 września 2021

Amy na rocznicę

Amy na rocznicę

(2012-06-28)


23 lipca minie pierwsza rocznica tragicznej śmierci Amy Winehouse. W przyszłym miesiącu ukaże się w języku polskim książka ojca piosenkarki Franka Winehouse "Amy - moja córka".

23 lipca minie pierwsza rocznica tragicznej śmierci Amy Winehouse. W przyszłym miesiącu ukaże się w języku polskim książka ojca piosenkarki Franka Winehouse "Emy - moja córka".

Gdy miała 12 lat, Amy powiedziała: "Moim największym marzeniem jest wielka sława. Marzę, by występować na scenie. To mój życiowy cel. Chcę, by ludzie, słysząc mój głos, mogli po prostu... zapomnieć o swoich troskach choć na chwilę. Chcę przejść do historii jako aktorka i piosenkarka, zasłynąć wyprzedanymi do ostatniego biletu koncertami i przedstawieniami na West Endzie i Broadwayu".

W 2003 r. ukazał się jej debiutancki album dedykowany ojcu "Frank". On był jej największym powiernikiem, choć nie zdołał uratować Amy przed zabójczym uzależnieniem. Wydawca książki – oficyna Sine Qua Non – zapewnia, że "dzięki połączeniu tego, co osobiste, prywatne i publiczne, jest to niezwykle szczera i wzruszająca podróż przez życie najbardziej utalentowanej artystki pokolenia - wyjątkowy pamiętnik autorstwa człowieka, który znał Amy najlepiej”. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>