Archiwum Komedy
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Archiwum Komedy

Archiwum Komedy

(2011-07-06)


Siedemset dokumentów związanych z życiem Krzysztofa Komedy przekazała w środę Bibliotece Narodowej siostra muzyka oraz jego pasierb. Wśród nich są prywatne zdjęcia z dzieciństwa i młodości oraz podróży i koncertów, świadectwa szkolne, indeks studenta Akademii Medycznej w Poznaniu oraz bogata korespondencja.

Siedemset dokumentów związanych z życiem Krzysztofa Komedy przekazała w środę Bibliotece Narodowej siostra muzyka oraz jego pasierb. W zbiorze są m.in. prywatne zdjęcia z dzieciństwa i młodości oraz podróży i koncertów, świadectwa szkolne, indeks studenta Akademii Medycznej w Poznaniu oraz bogata korespondencja.

Wśród listów jest korespondencja do żony i rodziców prowadzona w czasie pobytu Komedy w krajach skandynawskich i Stanach Zjednoczonych, a także korespondencja z firmami fonograficznymi, wytwórniami filmowymi, jazz-klubami. W archiwum zmarłego w 1969 r. jazzmana znajdują się także liczne rękopisy muzyczne, w tym utwory do filmów Romana Polańskiego.

Po przeglądzie konserwatorskim i opracowaniu archiwum Komedy zostanie udostępnione badaczom.

- Mamy nadzieję, że archiwum Komedy stanie się zalążkiem archiwum polskiego jazzu – stwierdził Grzegorz Mazurowski z Biblioteki Narodowej. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>