Autobiografia przeciw homofobii
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Autobiografia przeciw homofobii

Autobiografia przeciw homofobii

(2012-01-12)


W lipcu w wydawnictwie Hodder&Stoughton ukaże się autobiografia Eltona Johna. Dochód ze sprzedaży muzyk przeznaczy na walkę z AIDS, a premiera książki zbiegnie się w czasie z międzynarodową konferencją w Waszyngotnie poświęconą tej chorobie.

W lipcu w wydawnictwie Hodder & Stoughton ukaże się autobiografia Eltona Johna. Dochód ze sprzedaży muzyk przeznaczy na walkę z AIDS, a premiera książki zbiegnie się w czasie z międzynarodową konferencją w Waszyngtonie poświęconą tej chorobie.

- Pisząc tę książkę, cały czas zadawałem sobie pytanie: dlaczego w sprawie AIDS nie robimy więcej? – tłumaczył muzyk, który od 20 lat kieruje fundacją Elton John AIDS Foundation. Jego książka ma służyć nie znalezieniu cudownego leku na AIDS, lecz przełamywaniu stereotypów, uprzedzeń wobec osób dotkniętych chorobą. Ma "łamać różnice i budować mosty współczucia".

"Bardzo osobiste wspomnienia Eltona Johna, wśród nich również opis bólu po utracie bliskich przyjaciół" – tak charakteryzuje treść książki "Love is the Cure. Ending the Global AIDS Epidemic" ("Miłość jest lekarstwem. Koniec z globalną epidemią AIDS") jej wydawca.

Artysta opowie m.in. o swoich związkach z Freddiem Mercurym, który zmarł w wyniku powikłań wywołanych AIDS i o innej ofierze tej choroby - 18-latku Ryanie White, amerykańskim uczniu, któremu z powodu choroby zabroniono chodzić do szkoły.

Równocześnie z zapowiedzią książki pojawiły się informacje o przygotowywaniu filmu fabularnego "RocketMan" opowiadającego o życiu Eltona Johna. Muzyk chciałby, aby w jego postać wcielił się 31-letni piosenkarz, tancerz, aktor Justin Timberlake. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>