Blogosfera na gali
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Blogosfera na gali

Blogosfera na gali

(2012-02-17)


Agnieszka Kaluga, wolontariuszka w hospicjum, stała się największą bohaterką konkursu Blog Roku 2011 zorganizowanego przez portal onet.pl. Za blog "Zorkownia", w którym opisuje historie pacjentów, otrzymała Wyróżnienie Główne, zwyciężyła w kategorii Blog Literacki oraz zdobyła przyznany w głosowaniu internautów tytuł Bloga Blogerów.

Agnieszka Kaluga, wolontariuszka w hospicjum, stała się największą bohaterką konkursu Blog Roku 2011 zorganizowanego przez portal onet.pl. Za blog "Zorkownia",
w którym opisuje historie pacjentów, otrzymała Wyróżnienie Główne, zwyciężyła w kategorii Blog Literacki oraz zdobyła przyznany w głosowaniu internautów tytuł Bloga Blogerów.

Laureaci odbierali nagrody na wielkiej gali w warszawskim Centrum Kopernik. Tytuł Bloga Roku 2011 przyznano blogowi "Prognoza podróży" prowadzonemu przez Bartka Szaro i Patryka Świątka. Za 15 tysięcy złotych nagrody będą mogli sfinansować kolejne wyprawy.

Zwyciężczynią w kategorii Ja i moje życie została Anna Trzęsowska, która w blogu "Mój syn Franek" opisuje zmagania z nieuleczalną chorobą swojego dziecka. Segment blogów związanych z cierpieniem, chorobami, dolegliwościami jest tradycyjnie silnie reprezentowany wśród laureatów konkursu. W kategorii Moje zainteresowania i pasje zwyciężyła Jolanta Radomska, autorka bloga "Pani Niteczka Prezentuje". Tak się przedstawia: "Pani Niteczka była motorniczą, aż pewnego poranka straciła pamięć, potem osłabiła się siła mięśni -zachorowała na stwardnienie rozsiane, więc wymyśliła sobie nową formę rehabilitacji - szycie zabawek i tworzenie innych drobiazgów". Z kolei w kategorii Teen (blogi nastolatków) wygrała 15-letnia Weronika Madejska, autorka bloga "Natchniona" poświęconego przygotowaniom potraw dla osób skazanych, jak ona, na dietę bezglutenową.

W czasie gali prezes grupy Onet.pl wręczył trzy wyróżnienia specjalne "za szczególne zasługi dla polskiej blogosfery". Jedno z nich przypadło Kasi Tusk, studentce psychologii, autorce beztroskiego bloga "Make Life Easier". Córka premiera tak to skomentowała: "Pierwszą znaczącą nagrodę, jaką dostałam w swoim życiu, był dyplom za pierwsze miejsce w konkursie na najdłuższe kręcenie hulahopem (jedno z niewielu miłych wspomnień, które pozostało po wyjazdach na kolonie). Teraz będę mogła się szczycić kolejnym osiągnięciem". (ike)Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>