GROM-kie głosy
        Piszemy Wspomnienia

czwartek, 17 czerwca 2021

GROM-kie głosy

GROM-kie głosy

(2010-11-29)


1 grudnia o godzinie 18.00 w warszawskim Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25 odbędzie się prezentacja wywiadu-rzeki Sławomira Petelickiego "GROM. Siła i honor". Fragmenty książki przeczytają Daniel Olbrychski i Piotr Fronczewski.

1 grudnia o godzinie 18.00 w warszawskim Traffic Clubie przy ul. Brackiej 25 odbędzie się prezentacja autobiograficznego wywiadu-rzeki Sławomira Petelickiego "GROM. Siła i honor". Fragmenty książki przeczytają Daniel Olbrychski i Piotr Fronczewski.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Brochwicz, były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który wspólnie ze Sławomirem Petelickim w 1990 r. tworzył jednostkę specjalną GROM. W prezentacji książki weźmie udział autor wywiadu z generałem - Michał Komar.

Głównym tematem wspomnień Sławomira Petelickiego jest jego praca w wywiadzie i historia owianej tajemniczością Jednostki Wojskowej 2305, czyli GROM-u, którym generał dowodził dwukrotnie – od 1990 do 1995 r. i od 1997 do 1999.

"GROM. Siła i honor" pojawił się w sprzedaży w ubiegłym tygodniu nakładem Wydawnictwa Literackiego. To nie pierwsza książka autobiograficzna poświęcona najbardziej elitarnej jednostce w polskiej armii. W 2005 r. ukazał się wywiad-rzeka "Gromowładny" innego byłego dowódcy GROM-u - skonfliktowanego ze Sławomirem Petelickim generała Romana Polki.(ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wiem



e-poczta




w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>