Kalisz na lewo
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 28 września 2021

Kalisz na lewo

Kalisz na lewo

(2012-08-16)


3 października ukaże się 320-stronicowy wywiad rzeka z Ryszardem Kaliszem "Z prawa na lewo".

3 października ukaże się 320-stronicowy wywiad rzeka z Ryszardem Kaliszem "Z prawa na lewo".

Wydawca, oficyna Buchmann, zapowiada, że to "nie tylko osobiste wyznanie człowieka, który miał ogromny wpływ na obecny kształt naszego kraju, ale przede wszystkim cenna lekcja historii z pierwszej ręki".

Popularny, cieszący się od lat bardzo wysokim poziomem sympatii poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej opowiada o swym życiu, karierze – prawnika, a potem polityka, który poznał najważniejsze gmachy władzy w Polsce: był szefem Kancelarii Prezydenta, ministrem spraw wewnętrznych i administracji, od jedenastu lat zasiada w Sejmie.

Życie Kalisza nierozerwalnie związane z polityką to także część historii III RP, którą polityk współtworzy (jest jednym z czołowych autorów obowiązującej konstytucji) i zna od podszewki (w wywiadzie nie zabraknie odniesienia się do głośnych afer).

Chyba żaden inny polityk nie ma tak wielu przyjaciół i kolegów w konkurencyjnych partiach. Ten atut wykorzystał w książce – dodatkiem do wywiadu jest "Podręcznik do ludzi", czyli alfabet Kalisza, w którym występują jego znajomi.

Przed kilkoma dniami w wywiadzie dla Wirtualnej Polski poseł SLD ujawnił kilka faktów ze swego życia. Pierwsze zapamiętane wspomnienie to zgubienie się rodzicom – miał wówczas trzy lata. Na pierwszą randkę umówił się z koleżanką ze szkoły podstawowej, z którą chodził na religię. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>