Klinika stresu bojowego
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Klinika stresu bojowego

Klinika stresu bojowego

(2012-12-03)


7 stycznia 2013 r. krakowski Znak wyda książkę Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym". To pierwsze polskie świadectwo autobiograficzne żony mężczyzny, którego pracą jest relacjonowanie konfliktów zbrojnych z miejsc, w których się one odbywają

7 stycznia 2013 r. krakowski Znak wyda książkę Grażyny Jagielskiej "Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym". To pierwsze polskie świadectwo autobiograficzne żony mężczyzny, którego pracą jest relacjonowanie konfliktów zbrojnych z miejsc, w których się one odbywają.

"Czytałam z wypiekami na twarzy. Czy po kilkudziesięciu latach przeżytych z Ryszardem Kapuścińskim może istnieć temat bliższy mojemu sercu?" – powiedziała o książce żony Wojciecha Jagielskiego wdowa po najsłynniejszym polskim reporterze wojennym.

Jagielski obserwował dotąd 53 konflikty zbrojne, jednak to nie on, lecz pozostająca w bezpiecznym domu żona, która nie widziała żadnej wojny, przez kilka miesięcy leczyła się w klinice stresu bojowego. Rujnujące dla jej psychiki okazało się ciągłe oczekiwanie na informację od reportera.

"Książka odsłania wszystkie obsesje dręczące Grażynę Jagielską. Ciągłe oczekiwanie na telefon informujący o śmierci męża. Wstrząsający widok jego przedziurawionego pociskiem plecaka. Ta boleśnie prawdziwa opowieść, o której trudno zapomnieć, nie ma odpowiednika w literaturze" – podkreśla wydawca. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>