Kopie w swoim życiu
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Kopie w swoim życiu

Kopie w swoim życiu

(2011-03-23)


"Ja, jako wykopalisko" – to tytuł wspomnieniowej książki aktora i satyryka Jacka Fedorowicza, która ukaże się w maju w wydawnictwie Świat Książki.

"Ja, jako wykopalisko" – to tytuł wspomnieniowej książki aktora i satyryka Jacka Fedorowicza, która ukaże się w maju w wydawnictwie Świat Książki.

Autor tak opisuje okoliczności powstania książki: "Znalazłem na dnie szafy maszynopis, stary, zakurzony, ale porządnie wtłoczony między plastikowe okładki, spięty metalowymi listewkami, które przechodziły przez dziurki. Zatytułowany był: Jak zaczynałem. Początkowo zupełnie nie mogłem sobie uprzytomnić, co to takiego. Przypomniałem sobie. To miała być moja pierwsza książka".

Jacek Fedorowicz opowiada, jak zaczynał być artystą malarzem (studiował malarstwo w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku), jak zaczynał być Bim-Bomowcem (wspólnie ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą tworzył studencki teatr Boim-Bom), jak zaczynał być grafikiem (jego rysunki i karykatury ukazywały się m.in. w "Szpilkach"), jak zaczynał...

Autor kopie w swoim życiu, a czytelnik książki w swoim, przypominając sobie, jaką rolę odegrał Jacek Fedorowicz w jego życiu – zwłaszcza w latach 60. i 70., gdy występował w popularnych komediach ("Małżeństwo z rozsądku", "Lekarstwo na miłość"), pisał scenariusze ("Nie ma róży bez ognia", "Poszukiwany poszukiwana"), realizował wspólnie z Jerzym Gruzą programy telewizyjne (choćby "Małżeństwo doskonałe"), prowadził pierwszy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, stworzył postać Kolegi Kierownika w radiowym programie "60 minut na godzinę". (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>