Kroniki powodzi
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Kroniki powodzi

Kroniki powodzi

(2011-02-17)


Do 31 marca można nadsyłać prace na konkurs "Moje wspomnienia z powodzi 2010" ogłoszony przez wójta podkarpackiej gminy Gorzyce oraz Towarzystwo Kulturalno-Historyczne Gorzyce. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszą rocznicę katastrofalnej powodzi.

Do 31 marca można nadsyłać prace na konkurs "Moje wspomnienia z powodzi 2010" ogłoszony przez wójta podkarpackiej gminy Gorzyce oraz Towarzystwo Kulturalno-Historyczne Gorzyce. Planowane rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w pierwszą rocznicę katastrofalnej powodzi.

Prace mogą mieć formę dowolną (np. pamiętnika, reportażu, wiersza, pliku dźwiękowego, zdjęcia, filmu, rysunku). Konkurs przeznaczony jest nie tylko dla mieszkańców gminy, lecz także żołnierzy, strażaków, wolontariuszy i innych osób biorących udział w akcji ratowniczej. Organizatorzy zapewniają, że na zwycięzców czekają nagrody.

- Zależy mi na zebraniu możliwie największej ilości materiału źródłowego do historii lokalnej – tłumaczy PiszemyWspomnienia.pl Lucyna Łysiak-Kosowska, redaktor pisma kulturalno-historycznego "Chata". – Przekonanie o tym, że warto ogłosić konkurs, umocniła we mnie pani Eugenia Galek, która w czasie powodzi – uwięziona w odciętym od świata przez wodę domu we wsi Sokolniki - prowadziła dziennik. Opublikowaliśmy go w „Chacie”. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>