Lektury na lato
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Lektury na lato

Lektury na lato

(2012-07-10)


"Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsy powróciły na pierwsze miejsce opublikowanej we wtorek listy bestsellerów "Gazety Wyborczej" w kategorii literatura faktu.

"Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsy powróciły na pierwsze miejsce opublikowanej we wtorek listy bestsellerów "Gazety Wyborczej" w kategorii literatura faktu.

Żadna autobiografia w ostatnich latach nie wzbudziła tylu emocji i nie utrzymywała się tak długo na listach książkowych hitów. Choć "Marzenia i tajemnice" miały premierę prawie rok temu, to w najbliższych miesiącach trzymać się będą nadal mocno za sprawą przygotowywanej w warszawskim teatrze "Polonia" sztuki opartej na autobiografii Danuty Wałęsy. Zagra ją Krystyna Janda.

W pierwszej dziesiątce bestsellerów literatury faktu sporządzonej przez "Wyborczą" znalazło się aż sześć książek autobiograficznych. Najwyżej - poza "Marzeniami i tajemnicami" - sklasyfikowano "Dziennik" Jerzego Pilcha, "Stażystkę" Mimi Alford, która opisała swój młodzieńczy romans w Białym Domu z prezydentem Johnem Kennedym, oraz wydane trzy lata temu wspomnienia z dzieciństwa Małgorzaty Kalicińskiej "Fikołki na trzepaku".

Z kolei na liście Top 50 sieci Empik - najlepiej sprzedających się książek - pierwsze miejsce zajmują wyznania kibica - "Jestem kibolem" Krzysztofa Korsaka. W pierwszej dziesiątce jest jeszcze jedna książka piłkarska - spowiedź Andrzeja Iwana "Spalony" oraz dwie autobiografie aktorów po przejściach: Stanisławy Celińskiej "Niejedno przeszłam" i "Tak sobie myślę..." Jerzego Stuhta. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>