Miklas na olimpiadę
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 28 września 2021

Miklas na olimpiadę

Miklas na olimpiadę

(2012-07-24)


Krzysztof Miklas, dziennikarz sportowy, powiązał premierę swej autobiograficznej książki z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

Krzysztof Miklas, dziennikarz sportowy, powiązał premierę swej autobiograficznej książki z Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

"Dwie strony mikrofonu" ukażą się 1 sierpnia. Autor podkreśla, że książka jest podsumowaniem jego 35-letniej kariery dziennikarskiej: "Spisałem swoje wspomnienia i refleksje najwierniej, jak potrafiłem. Być może mało dyplomatycznie, za to w pełni szczerze. Mam nadzieję, że zaciekawią one także tych z Państwa, którzy na co dzień nie interesują się sportem".

Krzysztof Miklas łączy wspomnienia z kalendarzem olimpijskim. Był sprawozdawcą i komentatorem na dziesięciu olimpiadach – pięciu letnich i pięciu zimowych. Pierwszymi były igrzyska w Seulu w 1988 r.

Od kilku lat Krzysztof Miklas jest na emeryturze, która skłoniła go do wspomnień i powrotu do korzeni. Swoje życie w PRL opisuje na łamach lokalnego tygodnika "Nowy Łowiczanin". W jednym z "Roczników Łowickich" ukazały się jego "Wspomnienia licealisty z lat 60. XX w.". Dziennikarz jest łowiczaninem, skończył miejscowe Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego, w pierwszych latach kariery codziennie dojeżdżał z Łowicza do pracy w warszawskiej redakcji "Trybuny Mazowieckiej". (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>