Niedosyt młodości
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 03 października 2023

Niedosyt młodości

Niedosyt młodości

(2010-10-07)


„Kurier Szczeciński” obchodzi dziś swoje 65-lecie. Na rozpisany z okazji rocznicy konkurs „Kurier, Szczecin i Ja” prace nadesłało około 50 autorów. – Z plonu konkursu jestem zadowolony, zabrakło mi jedynie wspomnień z okresu po przemianie ustrojowej – powiedział nam Janusz Ławrynowicz, publicysta gazety.

„Kurier Szczeciński” obchodzi dziś swoje 65- lecie. Na rozpisany z okazji rocznicy konkurs „Kurier, Szczecin i Ja” prace nadesłało około 50 autorów. – Z plonu konkursu jestem zadowolony, zabrakło mi jedynie wspomnień z okresu po przemianie ustrojowej – powiedział nam Janusz Ławrynowicz, publicysta gazety.

Organizatorzy konkursu zwrócili się do czytelników o opisanie istotnych dla nich wydarzeń związanych z życiem osobistym lub zawodowym, stawiając jeden warunek: „w każdej opowieści musi, w dowolnym kontekście, pojawić się Kurier”.

Już w trakcie trwania konkursu gazeta opublikowała fragmenty kilkunastu prac.

- Pokazaliśmy czytelnikom, że nie święci garnki lepią – wyjaśnia Janusz Ławrynowicz. - Chcieliśmy zachęcić innych do udziału: zobaczcie, ludzie piszą o codziennych, wydawałoby się banalnych sprawach, ale to się dobrze czyta i nadaje nawet do gazety.

Większość prac przyszła do redakcji tradycyjną pocztą. Ich autorami są osoby starsze, zazwyczaj dobrze wspominające „Kurier”, zamieszczane w nim teksty, dziennikarzy. Jeden z autorów jako dziecko był wysyłany po gazetę i musiał stać w kolejce, bo była ona niezbędna w jego domu.

- Liczyłem na większe zainteresowanie konkursem młodych – przyznaje Janusz Ławrynowicz. – Jedynie dwie prace dotyczą ostatniego dwudziestolecia. Odczuwam niedosyt młodości, młodszego pokolenia.

Organizatorzy konkursu zrezygnowali z oceniania wspomnień przez jury. Nagrody zostaną rozlosowane 5 listopada wśród wszystkich autorów prac spełniających postawione w regulaminie wymogi. Wszystkie dopuszczone do losowania teksty – także te napisane odręcznie – zostaną umieszczone na portalu „Kuriera Szczecińskiego”.(ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>