Niezniszczalny Arnie
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 28 września 2021

Niezniszczalny Arnie

Niezniszczalny Arnie

(2012-10-08)


Na rozpoczynających się 10 października we Frankfurcie nad Menem Międzynarodowych Targach Książki odbędzie się europejska premiera wydanej w ubiegłym tygodniu w USA autobiografii Arnolda Schwarzeneggera "Total Recall". Być może na tej imprezie zapadnie decyzja, kto i kiedy wyda tę książkę w języku polskim.

Na rozpoczynających się 10 października we Frankfurcie nad Menem Międzynarodowych Targach Książki odbędzie się europejska premiera wydanej w ubiegłym tygodniu w USA autobiografii Arnolda Schwarzeneggera "Total Recall". Niewykluczone, że na tej imprezie zapadnie decyzja, kto i kiedy wyda tę książkę w języku polskim.

Być może Terminator nie przypomina sobie – jak sugeruje tytuł – wszystkiego, jednak pikantnymi historiami z jego książki można by obdzielić kilka innych autobiografii. Gdy młody Arnold zaczął się interesować kulturystyką, jego ojciec – komendant posterunku policji - uznał, że jest gejem. Dla byłego członka NSDAP homoseksualizm był chorobą – próbował ją wyleczyć, bijąc syna.

Ciekawostką jest fakt, że Schwarzenneger jako gubernator Kalifornii zdradził republikanów, popierając legalizację związków homoseksualnych, w swoim gabinecie udzielił nawet ślubu parze gejów, jednym z oblubieńców był jego asystent.

Schwarzenegger ujawnił, że przez wiele lat małżeństwa oszukiwał swoją żonę, Marię Shriver. Ukrywał przed nią decyzje o poddaniu się operacji serca, udziale w wyborach na gubernatora Kalifornii, a także liczne zdrady. W 1997 r., w odstępie kilku dni, dwie kobiety – żona i pokojówka – urodziły Arniemu synów.

W ostatnim tygodniu sierpnia na ekrany polskich kin weszli "Niezniszczalni 2" ze Schwarzeneggerem i Sylwestrem Stallone. Z książki Terminatora dowiadujemy się o gorącym romansie z aktorką Brigitte Nielsen, w który wdał się w 1984 r., gdy wiedział, że ożeni się z Marią Shriver. Rok później Brigitte Nielsen wyszła za mąż za Rambo.

Schwarzenegger żałuje i przeprasza w autobiografii za popełnione grzechy. Ale sięgający po jego książkę czytelnicy nie oczkują żywotu świętego. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>