Taniec ze skandalem
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 23 lipca 2024

Taniec ze skandalem

Taniec ze skandalem

(2014-03-18)


Choć autobiografia Michała Piróga "Chcę żyć" pojawi się w księgarniach dopiero w połowie kwietnia, to już jest o niej głośno za sprawą tabloidów i portali plotkarskich.

Choć autobiografia Michała Piróga "Chcę żyć" pojawi się w księgarniach dopiero w połowie kwietnia, to już jest o niej głośno za sprawą tabloidów i portali plotkarskich.

"Michał Piróg po raz pierwszy tak szczerze opowiada o trudnej drodze do spełnienia marzeń, okrywaniu korzeni, odważnym coming-oucie oraz o tym, dlaczego nie wierzy w słowo nigdy" – reklamuje książkę tancerza wydawnictwo Muza. Uwagę dziennikarzy, którzy dotarli do autobiografii zanim trafiła do sprzedaży, przykuł opis kilkuletniego związku z mężczyzną - jego tożsamość autor ukrywa pod literką Z.

Pieróg tłumaczy: "Kiedyś obiecaliśmy sobie, że nigdy, nawet jeśli będziemy opowiadać o tym, co nas łączyło, nie zdradzimy naszych imion". Jednocześnie przywołał fragment wywiadu prasowego dawnego partnera: "Kiedyś ktoś zadał mu pytanie o nasz związek, a on odpowiedział: "Przez kilka lat byłem bardzo mocno z kimś związany. Ten ktoś wydawał mi się idealny, byśmy się mogli razem zestarzeć. A jednak się rozeszliśmy. Nie wyszło. Tak się czasem zdarza". Podobało mi się. Tak jak sobie obiecaliśmy, nie użył mojego imienia. Dlatego również chciałbym być lojalny wobec niego".

W dobie internetu podobna dyskrecja może być uznana za świadome ujawnienie tajemnicy. Zwłaszcza, że Piróg w książce nie ukrywa, iż był bardzo zazdrosny o partnera, który zmienił obiekt swoich uczuć. Dziennikarze bardzo szybko dociekli, że były partner tancerza to znany piosenkarz estradowy.

Ciekawe, czy rozszyfrowanie największej tajemnicy książki Piróga przed premierą ucieszyło wydawcę? (ike)
Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>