Wesela na pokolenia
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Wesela na pokolenia

Wesela na pokolenia

(2011-05-31)


4 czerwca rozpoczyna się kampania "Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat" organizowana przez Ośrodek KARTA i firmę HP.

4 czerwca rozpoczyna się kampania "Wesela na pokolenia! Ratujemy zdjęcia ślubne i weselne z dawnych lat" organizowana przez Ośrodek KARTA i firmę HP.

Właściciele starych fotografii ślubnych i weselnych z XIX i XX wieku mogą - w wybranych centrach handlowych w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu w czasie jednego czerwcowego weekendu - nieodpłatnie je zeskanować, poddać obróbce technicznej oraz wydrukować. Przyniesione zdjęcia otrzymają z powrotem.

Po wojnie, przez ponad pół wieku, Polska zaliczała się do krajów o największej liczbie zawieranych małżeństw, tylko w 1948 r. było ich 320 tysięcy – przypominają organizatorzy akcji, tłumacząc, że archiwalne zdjęcia ślubne i weselne są bezcenne, bowiem "ilustrują zmieniające się obyczaje, modę, tradycję z historią w tle".

Akcja promująca zachowanie zdjęć w postaci cyfrowej i wydrukowanie ich na najwyższej jakości papierze, który zachowuje jakość obrazu przez wiele dziesięcioleci, ma na celu ocalenie świata, który przeminął. Zdjęcia, które zostaną oddane do obróbki technicznej, będą – w postaci cyfrowej – zarchiwizowane także w Ośrodku KARTA.

Kampania "Wesela na pokolenia!" zakończy się w ostatniej dekadzie czerwca. Pracownicy z Ośrodka KARTA wyłonią właścicieli najciekawszych zdjęć wykonanych najpóźniej w latach 70. XX wieku – otrzymają oni nowoczesne urządzenia do drukowania. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>