Wybaczcie im
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Wybaczcie im

Wybaczcie im

(2012-04-10)


23 maja ukaże się książka "Wybaczcie mi", powstała m.in. w oparciu o wspomnienia Katarzyny Waśniewskiej, która zataiła śmierć półrocznej córki. Na skutek krytycznych opinii internautów Empik wycofał tę pozycję ze swej oferty.

23 maja ukaże się książka "Wybaczcie mi", powstała m.in. w oparciu o wspomnienia Katarzyny Waśniewskiej, która zataiła śmierć półrocznej córki. Na skutek krytycznych opinii internautów Empik wycofał tę pozycję ze swej oferty.

Wydawcą książki jest polski oddział niemieckiego koncernu prasowego Gruner + Jahr, zaś jej autorką redaktor naczelna należącego do G + J magazynu "Gala" Izabela Bartosz. Szefowa "Gali" twierdzi, że jej celem było nie śledztwo w sprawie okoliczności śmierci dziecka, lecz zajrzenie do duszy matki. Wgląd do duszy mają ułatwić zwierzenia Katarzyny Waśniewskiej, wspomnienia jej męża, członków rodziny i znajomych.

W ubiegłym tygodniu Empik zapowiadał sprzedaż książki w cenie 32 zł za egzemplarz. Do jej kupna miała zachęcić następująca informacja: "Katarzyna Waśniewska. 22 lata. Szczupła, drobna. niepozorna. Wygląda jak nastolatka. Mama półrocznej Madzi. Cała Polska poznała ją, gdy szlochając błagała porywacza, aby oddał jej córkę, jej największy skarb. Poruszeni byli wszyscy. Aż okazało się, że matka kłamie. Że dziecka wcale nie porwano. Mała Magda upadła i się zabiła, a matka jej zwłoki zakopała w parku. Media zawyrokowały, że takiej tragedii w Polsce jeszcze nie było. Wszyscy poczuli się oszukani. Fala nienawiści do Katarzyny wzrastała z każdym dniem. Większość ludzi życzyła jej śmierci, najlepiej ukamienowania".

Umieszczenie książki w ofercie Empiku wywołało oburzenie osób, które nie mogą się pogodzić z wykorzystaniem tragedii do rozkręcenia gigantycznego wieloodcinkowego widowiska medialnego, podnoszącego nakłady gazet, oglądalność telewizji i portali internetowych, promującego różnego rodzaju ekspertów – od kryminologów i psychologów po jasnowidzów.

Internauci grozili bojkotem Empiku. Zaniepokojona sieć wydała oświadczenie: "Postanowiliśmy wycofać publikację "Wybaczcie mi" z przedsprzedaży z tego względu, że bierzemy pod uwagę zdanie Klientów".

Wkrótce okaże się, czy skandal wokół książki zaszkodzi wynikom jej sprzedaży, czy też przeciwnie – zwiększy zainteresowanie publikacją. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>