WYSZŁA Z CIENIA
        Piszemy Wspomnienia

wtorek, 28 września 2021

WYSZŁA Z CIENIA

WYSZŁA Z CIENIA

(2012-03-14)


Danuta Wałęsa otrzymała doroczną nagrodę Radia TOK FM przyznawaną osobie, która "wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość".

Danuta Wałęsa otrzymała doroczną nagrodę Radia TOK FM przyznawaną osobie, która "wyróżniła się wyjątkowym wpływem na rzeczywistość".

"Za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce" – tak uzasadniono decyzję kapituły. Zgodnie z jej oceną autobiografia "Marzenia i tajemnice" miała większy wpływ na polską rzeczywistość niż heroiczny wyczyn kapitana Tadeusza Wrony, który bezpiecznie wylądował bez wysuniętego podwozia na Okęciu, oraz niezłomna postawa księdza Adama Bonieckiego, nieulegającego naciskom ze strony części kościelnej hierarchii. Wymieniona trójka została nominowana do nagrody przez radiosłuchaczy.

- Pani wyjątkowy wpływ na rzeczywistość polega na odwadze osoby, która potrafiła wstać i powiedzieć: "Tu jestem, moja historia też jest ważna". A jest to przecież historia tysięcy polskich kobiet, które z Pani trudem i pracą się utożsamiają – mówił w czasie wtorkowej uroczystości w radiu TOK FM Krzysztof Materna, podkreślając wartość jej wspomnień: - Dzięki Pani spojrzeliśmy na znaną nam historię pod innym kątem. Znaliśmy wydarzenia opisane w książce, teraz poznaliśmy je z innej strony. Z punktu widzenia świadka, który był wewnątrz tych wydarzeń, a jednak patrzył na nie z innej perspektywy.

Autobiografia wywołała gniewną reakcję "odbrązowionego" przywódcy "Solidarności", a równocześnie lawinę sympatii tysięcy czytelniczek i czytelników. Dzięki książce Danuta Wałęsa wyszła z cienia męża. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>