Z miłości do ojca
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Z miłości do ojca

Z miłości do ojca

(2011-04-26)


W maju ukaże się książka Kiry Gałczyńskiej "Zielony Konstanty" opowiadająca o jej ojcu, Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim.

W maju ukaże się książka Kiry Gałczyńskiej "Zielony Konstanty" opowiadająca o jej ojcu, Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim.

To drugie wydanie – pierwsze ukazało się w 2000 r. nakładem Książki i Wiedzy. Obecnie wydawcą jest Świat Książki. Druga edycja jest obszerniejsza od pierwszej. Jak powiedziała Kira Gałczyńska naszemu portalowi, książka została uzupełniona m.in. o jej podróże do miejsc związanych z Gałczyńskimi, w tym wsi Gałczyn na Mazowszu.

Kira Gałczyńska jest autorką wielu książek o rodzicach: Konstantym i Natalii. Jedna z nich, "Mój anioł ma skrzydło zielone", zwyciężyła w plebiscycie czytelników, bibliotekarzy i księgarzy na Książkę Roku 2009 r. w ramach Warszawskiej Premiery Literackiej.

W wywiadzie dla naszego portalu Kira Gałczyńska podkreślała, że pisanie wspomnień traktuje jak moralny obowiązek wobec najbliższych: "Moje życie wypełnia pamięć o domu, rodzicach. To skarb, który im zawdzięczam. To równocześnie dług, który staram się spłacać, pisząc książki. Każdy z nas ma taki dług wobec swoich przodków". (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>