Z pamiętnika lekarza
        Piszemy Wspomnienia

niedziela, 20 czerwca 2021

Z pamiętnika lekarza

Z pamiętnika lekarza

(2011-12-07)


Do 15 października 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs "Ocalić od zapomnienia. Ochrona zdrowia mieszkańców Dolnego Śląska we wspomnieniach, pamiętnikach, zapisach dokumentalnych i kronikach rodzinnych lekarzy w latach 1945-2012".

Do 15 października 2012 r. można nadsyłać prace na konkurs "Ocalić od zapomnienia. Ochrona zdrowia mieszkańców Dolnego Śląska we wspomnieniach, pamiętnikach, zapisach dokumentalnych i kronikach rodzinnych lekarzy w latach 1945-2012"

"Celem konkursu jest pozyskanie, wzbogacenie i upowszechnienie prac dokumentujących losy oraz działania lekarzy i zorganizowanych przez nich zakładów leczniczych jako ważnego czynnika stabilizacji w pierwszych latach powojennych, a w następnych latach integracji Dolnego Śląska z Macierzą" – informuje ulotka konkursowa.

Prace mogą być zarówno zapisem jednego dnia, jak i całego życia. Objętość wspomnień – od 15 do 150 stron. Warto do nich dołączyć fotografie i kopie dokumentów. Ogłoszenie wyników nastąpi w końcu grudnia 2012 r. Pula nagród dla zwycięzców wyniesie co najmniej 10 tys. zł. Głównym organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej.

Konkursowe pamiętnikarstwo lekarzy w Polsce ma długą tradycję. W drugiej połowie lat 30. Państwowy Zakład Ubezpieczeń – z inicjatywy Melchiora Wańkowicza - zorganizował wielki konkurs na pamiętniki lekarzy. Podobne konkursy powtórzono w PRL w 1963 r. i czterdzieści lat później. Ich plonem są trzy książki wydane w 1939, 1964 i 2004 r., które łączy tytuł -"Pamiętniki lekarzy". (ike)
.

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>