Życie na lodzie
        Piszemy Wspomnienia

piątek, 24 września 2021

Życie na lodzie

Życie na lodzie

(2012-09-13)


Dla niego znalezienie się na lodzie oznaczało nie tarapaty, lecz życiowy sukces. Pewnie dlatego Mariusz Czerkawski nadał autobiograficznemu wywiadowi rzece tytuł "Życie na lodzie". Książka ukaże się 19 września.

Dla niego znalezienie się na lodzie oznaczało nie tarapaty, lecz życiowy sukces. Pewnie dlatego były hokeista Mariusz Czerkawski nadał autobiograficznemu wywiadowi rzece tytuł "Życie na lodzie". Książka ukaże się 19 września.

"Mariusz opowiada o życiu na lodzie, zaczynając od lodowiska na osiedlowym parkingu, przez nominację do meczu gwiazd NHL, aż po moment zakończenia kariery. Jestem przekonany, że takiej historii życia Mariusza Czerkawskiego jeszcze nie czytaliście, ani nie słyszeliście" – zapewnia dziennikarz sportowy Wojciech Zawioła, autor wywiadu.

Oto fragment książki: "Wzięli mnie do szatni, położyli na ławce do masażu i zaczęli zszywać. Myślałem, że mam po meczu, jakiś szpital czy coś. A tu nic, zszyli mnie i powiedzieli, że mogę wracać na lód. Dograłem mecz do końca".

Z pewnością będzie to wciągająca lektura dla fanów hokeja - poznają kulisy NHL widziane oczyma rodaka, który w najlepszej lidze świata rozegrał prawie 800 meczów, strzelając 223 bramki. Książka ma też walor historyczny – konfrontuje Polskę rodzącego się kapitalizmu, którą w 1992 r. opuścił Czerkawski, z Zachodem – Szwecją, a potem USA i Kanadą. (ike)

Piszemy wspomnienia poradnik - Ewa Pilawska

Sonda

Czy Twoje wspomnienia są (byłyby) chętnie czytane i troskliwie przechowywane przez najbliższych?

Tak
Raczej tak
Nie
Raczej nie
Nie wieme-poczta
w księgarni

Kto ty jesteś

Joanna Szczepkowska z pasją reportera i detektywa odtwarza historię swojej rodziny. czytaj całość >>>